Fotod Viljandi pärimusmuusika festivalilt Nagisse

Lähed Viljandi pärimusmuusika festivalile ehk Folgile? Fotosait Nagi pakub võimalust, millega saad fotod teistele vaatamiseks kasvõi reaalajas otse mobiilist või mailiga Nagi Viljandi Folgi erilehele saata.

Vaja pole muud, kui saata folgil tehtud foto otse mobiiltelefonist MMS’iga või mailiga e-posti aadressile folk@nagi.ee. Kõik fotod lähevad automaatselt mõne minutiga pärimusmuusika festivali fotode lehele üles. Jäta aadress folk@nagi.ee järgmisteks päevadeks meelde (või juba täna mobiiltelefoni mällu) ja pane oma jäädvustused otse peo keskelt sinna teele. Samuti vaata, mis pilte teised sinna saatnud on.

Fotod tuleb panna kirja manusesse ehk attachmenti. Kirja Teema: ehk Subject: realt võetakse pildi pealkiri, kirja sisust ehk bodyst foto kirjeldus. Saates korraga palju pilte sama maili manusena saavad nad kõik sama pealkirja ja kirjelduse. Kui tahad oma nime foto all, pane see kirjeldusse ehk sisusse. Võib võtta kuni 5 minutit, et fotod kontol kajastuks.

Samamoodi võid fotosid telefonist või mailiga saata oma Nagi kontole. Oma personaalse aadressi leiad Nagi Seaded lehelt. Täpsemalt loe siit.

Loomulikult võid pilte festivalist lisada ka oma Nagi kontole. Anna heast albumist teada ja lisame selle Nagi ürituste lehele.

Kes tahab endale mobiilile mugavat fotode üleslaadimise rakendust, soovitame programmi ShoZu. Peale installeerimist või ShoZu veebilehel lisage “Add destinations” alla kanalina “E-mail” oma Seaded lehelt võetud personaalne aadress. Edaspidi saategi mobiilist ShoZu abil ühe klõpsuga fotod Nagisse. Samamoodi kõlbab arvutist Nagisse fotode mailimiseks Picasa programm.

Nagi on hea foto kodu. Seega palume sinna tõesti saata vaid meeleolukaid kajastusi Viljandi festivalist. Jätame endale ka õiguse ebasobivad või teemasse mitte puutuvad fotod kustutada.

Viimased saadetud fotod ilmuvad ka siia lehele:

Tallinna laulud videosaidis Toru – kuula ja hääleta

Täna tuli uudis, et Tallinna korraldatud laulukonkursile Tallinna Laul laekus ühtekokku 26 laulu. Viieliikmeline žürii valis nende hulgast välja kümme laulu, mis nüüd kõik videosaidis Toru üleval:

 • Kõik teed toovad Tallinna
 • Tallinn
 • Tallinna Maja
 • Tallinn täiega svingib
 • Igaüks teab
 • Kodulinn Tallinn
 • Tallinn 1
 • Meie sõber Tallinn
 • Ülemiste vanake
 • Tallinn, kodulinn
 • Rahvas saab 10 väljavalitud laulu kuulata ja hääletada oma lemmiku poolt 7.-14. maini siin lehel.

  Seo oma MSN Keskusega

  Nüüd saad oma MSN Messengeri ja Keskuse omavahel ühendada. Sinu MSN staatus (personal message, see mille oma nime lõppu teatena saad panna) kajastub seejärel automaatselt sinu Keskuse olekuna. Lisaks saad MSNi uue sõbra Keskus, kes annab alati teada, kui mõni sinu Keskuse sõber oma olekut muudab. Tulevikus saad sel viisil ka muudest sõprade uudistest otse MSNis teada.

  Teenuse aktiveerimiseks lisa oma MSNi tuttavaks keskus@keskus.ee. Seejärel mine Keskuse Seaded lehele, vali “MSN teenused lubatud” alt jah, sisesta sinna oma MSN ja ütle, kas tahad MSNi uudiseid ja kas lubada MSNist Keskuse oleku muutmine.

  Hetkel Keskuse olek vastupidi MSNi staatust ei muuda, olek liigub vaid MSNist Keskusesse.

  Tore oleks, kui tulevikus ka Skype samamoodi ühendatud saaks. Kes ikka mitmes kohas olekut muuta viitsib.

  Muuda Keskuse olekut SMS’iga

  Tahad oma tegemistest, tujudest või mõtetest teada anda, pole aga hetkel arvuti taga? Nüüd saad Keskuse olekut ka moblast SMS abil muuta. Anna sõpradele reaalajas teada, kus liigud ja mida teed! Olekut saad näidata ka oma blogis või kodulehel.

  Saada SMS sisuga:
  nagi olek sinukasutajanimi sinuparool olekuteade
  numbrile 1311

  Paroolis kasuta suuri ja väikeseid tähti, just nagu sinu paroolis on. Suurte tähtede asemel väikeseid sisestada ei tohi.

  SMS’i hind 5 krooni.

  Hetkel näed oma oleku muutust oma Keskuse esilehel alles peale välja ja uuesti sisse logimist. Koheseks kontrolliks vaata oma Profiili lehel, kas “Viimased tegevused” vidinas olek muutus.

  Keskuse moodul oma blogisse või veebi

  Nüüd saad oma Keskuse uudiste, olekute, profiili pildi ja profiili lingi mooduli panna ka oma blogisse või veebilehele. Selleks mine oma Keskuse seadete lehele ja vali tab “Vidin oma veebilehele.” Vali sealt “Vidin lubatud” ning konfigureeri, mida ja mis suurusega moodulis näidata.

  Seejärel leiad “Vidina kood” aknast tulemusena koodi, mille pead kopeerima oma blogi või veebilehe sisuse, lehemalli või template sisse. Seejärel näidataksegi vastavat Keskuse kasti sinu lehel. Kasti sisu näevad kõik sinu veebilehe külastajad, ka need, kes pole Keskuse registreeritud kasutajad.

  Näidis tulemusest on näha näiteks selle blogi paremas ääres.

  Tulevikus lisandub võimalusi, kuidas Keskust oma veebilehega siduda, veelgi.

  Muuda Keskuse olekut otse brauserist

  Nüüd saab Keskuse oleku teadet muuta otse oma brauserist! Nii saad oma olekut kiirelt ühe hiireklõpsuga muuta, millal aga soovid.

  Firefox brauseri kasutajana toimi alljärgnevalt:

  Variant 1. Mine hiirega alloleva “Muuda Keskuse olekut” lingi peale, vajuta ja hoia all vasakut hiireklahvi ja lohista see link oma “Bookmarks Toolbar” reale.

  Muuda Keskuse olekut

  Variant 2. Mine hiirega alloleva “Muuda Keskuse olekut” lingi peale, vajuta ja hoia all paremat hiireklahvi ja vali “Bookmark This Link” ning salvestamise kohaks vali “Bookmarks Toolbar”.

  Muuda Keskuse olekut

  Internet Explorer brauseri kasutajana toimi alljärgnevalt:

  Mine hiirega alloleva “Muuda Keskuse olekut” lingi peale, vajuta ja hoia all paremat hiireklahvi ja vali “Add to Favourites”, vajadusel luba lisamine ning salvestamise kohaks vali “Create In” alt “Links”.

  Muuda Keskuse olekut

  Nii saad endale brauserisse lingi, kus klikkides küsitakse oleku sõnumit ja postitatakse see siis Keskusesse (vajadusel enne sinu loginit küsides).

  Tule ja proovi Keskust

  Käivitasime uue Eesti sotsiaalse võrgustiku Keskus (keskus.ee), mille eesmärgiks on pakkuda siinsel turul uudset suhtlusvõimalust oma sõprade ja tuttavatega. Tule ja proovi tuttavaid lisada – mida rohkem neid sul Keskuses on, seda kasulikumaks ta sinu ja su sõprade jaoks saab.

  Keskus põhineb Eesti suurimate fotosaitide Fotoalbum ja Nagi ning videosaidi Toru ligi 100 tuhande registreeritud kasutaja profiilidel ja sõprade-tuttavate nimekirjadel. Kõik Nagi, Fotoalbumi ja Toru kasutajad võivad Keskusesse koheselt oma kasutajanimega sisse logida ning seal kajastuvad koheselt ka nende tänased profiilid ning sõprade ja tuttavate nimekirjad. Keskuses saab jälgida oma tuttavate igapäevaseid uudiseid, anda teada enda tegemistest ning võtta osa temaatilistest suhtlusgruppidest. Luues endale uue Keskuse kontoga, saad sellega kohese ligipääsu Nagi, Fotoalbumi ja Toru teenustele.

  Uudseks lahenduseks on Keskuse põhinemine Google poolt välja töötatud OpenSocial protokollil, mida kasutab enamus maailma sotsiaalsetest võrgustikest. See tähendab, et kõik firmadest ja eraisikutest kasutajad saavad soovi korral Keskusesse paigutada oma vidinaid ehk kasutaja esilehel ja profiilis toimivaid rakendusi. Juba täna võib Keskusega siduda oma blogi, lugeda kõigi Eesti suuremate meediaväljaannete uudiseid või lisada meelelahutusvidinaid. Lähiajal on oodata paljude teiste Eesti arendajate oma OpenSocial vidinate Keskuses avaldamist.

  Tundsime oma kasutajate vajadusi hinnates, et Eesti kasutaja vajab ühte avatud ja omakeelset suhtlusvõrgustikku. Keskus on mõeldud eelkõige oma tänaste olemasolevate sõprade ja tuttavatega suhtlemiseks ning nende igapäevaste tegemiste jälgimiseks. Internet ei asenda reaalses elus sõprade ja tuttavatega suhtlust, küll võimaldab see tänases kiires maailmas olla kontaktis ka nendega, keda näost näkku harvem kohtame. Selleks võimaluseks ongi Keskus.

  Tuleviku sotsiaalsed võrgustikud saavad olema just avatud tüüpi. Nagu ka Keskusesse, saab neisse paigutada teiste veebisaitide mooduleid, samuti saab Keskuse ja uute sotsiaalsete võrgustike profiile ja sõbraliste kasutada oma blogi, kodulehekülje või firmaveebi sotsiaalseks muutmiseks. Väga tähtsaks osaks saab sealjuures olema privaatsuse kaitse, kus kasutaja ise saab otsustada, kes ja milliseid tema andmeid näeb. Kes soovib, suhtleb Keskuses vaid oma sõprade ja tuttavatega, kes tahab, võib oma andmeid avaldada aga ka uutele tuttavatele.

  OÜ Nagi on 2006. aasta kevadel loodud Internetimeedia firma, kelle fotosaite Nagi (nagi.ee) ja Fotoalbum (fotoalbum.ee) ning videosaiti Toru (toru.ee) kasutab Eestis Emori TNS Metrixi andmetel ligikaudu 125 tuhat unikaalset külastajat nädalas. Nagi foto- ja videoteenustes on registreerunud ligi 100 tuhat kasutajat, kes on tänaseks üles laadinud ligi 25 miljonit fotot.

  Sissejuhatus Keskuse OpenSocial vidinatesse

  Siin lühike sissejuhatus arendajatele, kes Keskuse OpenSocial vidinaid teevad. Keskus käivitub juba lähipäevadel, siis saab vidinaid ka reaalselt meie keskkonnas näha.

  OpenSociali vidinate loomiseks Keskuse jaoks soovitame alustada Google juhendmaterjalidest lehel http://code.google.com/apis/opensocial/gettingstarted.html. Orkut ja Google personaalne esileht on ka head kohad, kus vidinaid katsetada. Keskuse vidinaid luues ongi üheks heaks asjaks see, et neid saab kasutada ka nendes populaarsetes keskkondades.

  Vidinatel saab Keskuses olla 3 vaadet:

  1. default – Moodulina kasutaja ava- ehk esilehel (mis on nähtav vaid talle endale).
  2. profile – Moodulina kasutaja profiilis (mis on nähtav nii talle endale kui teistele kasutajatele).
  3. canvas – Suure täisvaatena, mis avaneb kas avalehel või profiilis mooduli vaates klikkides.

  Vidin võib avalehel ja profiilis paikneda kas vasakus või keskmises sisutulbas (profiili puhul kahes kasutajamenüüle järgnevas tulbas).

  Keskmise tulba laiuseks on fikseeritud 300 pix, vasak tulp on dünaamilise laiusega sõltuvalt kasutaja brauseri akna laiusest ning kasutatavast brauserist. Soovitame arvestada, et 1024 pix brauseri laiuse puhul on vasaku tulba laiuseks kasutaja esilehel ligikaudu 410 pix, kasutaja profiilis aga vaid 280 pix. 1280 pix brauseri laisue puhul on vasaku tulba laiuseks kasutaja esilehel ligikaudu 665 pix, kasutaja profiilis aga vaid 535 pix. Seetõttu on soovitatav, et moodulina näitamisel mahuks vidina sisuosa ära ka väikseima laiusega, 280 pix laiusesse kasti. Laiema ekraaniga võiks vidin ära täita kuni 665 pix laiuse sisuosa. Selle dünaamilise muutumisega peaks vidina looja arvestama.

  Kasutaja avalehel ja profiilis on vidina sisuosa maksimaalseks kõrguseks lubatud 500 pix. Suure täisvaate puhul kõrguse piirangut ei ole.

  Vidinas peab kasutama välju “author” (eraisiku või firma nimi) ja “author_email.” Soovi korral võib firma või organisatsiooni nime panna väljale “author_affiliation.” Vidinate kataloogis on avalikult näha “author” ja “author_affiliation” välja väärtused.

  Vidina sisus ei ole vaja eraldi näidata vidina pealkirja, see tuleb mooduli pealkirja automaatselt “title” (pealkiri) väljast. Antud väli on kohustuslik, samuti väljad “description” (vidina kirjeldus), “thumbnail” (120×60 ikoon). Soovitame kasutada ka elementi 16×16 pix ikooni jaoks.

  Vidina avalehel ja profiilis mooduline näitamisel peab juhul, kui sisuosa on suurem kui mooduli lubatud suurus ning soovitakse vastavalt kuvada või mitte kuvada kerimisribasid, kasutama kasutama scrolling=”yes” või scrolling=”no” parameetrit.

  Kõigi küsimustega ja oma vidinate Keskusesse lisamiseks palun kirjutada keskus@keskus.ee.

  Esmapilk sotsiaalsele võrgustikule Keskus

  Oleme niikaugel, et lähinädalatel avame uue Eestimaise sotsiaalse võrgustiku Keskus. Keskuse eesmärgiks on olla kohalik igapäevase omavahelise suhtluse koht, kus jälgida oma sõprade ja tuttavate tegemisi ning kasutada erinevaid isiklikke veebirakendusi. Keskus seob tihedamalt ka Nagi, Toru ja Fotoalbumi senised pea 100 tuhat kasutajat. Nimelt kolivad Keskusesse nende saitide sõprade-tuttavate listid, postkastid, profiilid, suhtlusgrupid ja mõningad muud funktsioonid.

  Kuna saidi avamiseni läheb veel veidi aega, avaldame siin mõningad vaated Keskuse lehtedest ja moodulitest. Loodetavasti annab see esmase ettekujutuse sellest, mida oodata on. Allolevad ekraanipildid saad suuremaks neil klikkides.

  Keskuse ülariba on sarnane Nagi ja Toru menüüdega. Sealt näeb ära ka Keskuse jagunemise 4 tähtsamaks osaks: kasutaja avaleht, tema profiil, sõprade-tuttavate haldus ning suhtlusgrupid:

  Keskusesse sisenedes jõuab kasutaja oma ava- ehk esilehele. Esileht on koht, kus sina ise saad jälgida oma sõprade uudiseid ja tegemisi ning kasutada erinevaid kasulikke just sulle endale mõeldud rakendusi. Heaks näiteks on kirjakast või erinevad meelespead. Seda, milliseid vidinaid või mooduleid esilehel näidatakse ja kus nad paiknevad, valid sina ise. Esilehele saad paigutada ka erinevate väliste veebisaitide vidinaid, nii on sulle alati käepärast näiteks erinevate online-väljaannete või veebisaitide uudistepealkirjad. Kui tahad, saad tulevikus lisada ka erinevaid meelelahutuslikke vidinaid või mänge.

  Põnev on ülaltoodud pildil ka oleku määramise vidin. Olek on kui mikroblogi või MSN ja Skype staatuse muutmine – lühike lause sellest, mida hetkel teed või mõtled. Olekut näevad sinu sõpradest Keskuse kasutajad, samuti saad oleku kasti tulevikus lisada oma blogisse või kodulehele.

  Üheks tähtsaimaks osaks Keskuses on uudiste ja uuenduste moodul. Seal näed kõike seda, mida sinu sõbrad-tuttavad parajasti teevad või mõtlevad. Uudistes kajastuvad uued lisatud fotod, videod ja grupid, oleku muutused, sõbraks lisamised, uute vidinate lisamine, gruppidega liitumine, vidinate uuendused ja palju muud.

  Kuna Keskus toetab oma vidinate jaoks avatud OpenSocial protokolli, on Keskuses võimalik kasutada ka muu maailma sotsiaalsete võrkude vidinaid. Alloleval pildil on meie oma ToDo meelespea rakenduse all näiteks uudistesaidi Digg.com popimate lugude vidin:

  Vidinaid valida ja muuta saab vastavalt vidinate lisamise ja muutmise lehtedelt. Erinevad vidinad on erineva otstarbe ja käitumisega. Mõned on mõeldud vaid sulle endale sinu avalehel, teised sinu profiilis teistele kasutajatele näitamiseks. Osade vidinate puhul saad aga ise valida, kus neid näidata. Samuti on võimalik profiili puhul valida, kes vidinat näeb: kas vaid sinu tuttavad, kõik Keskuse kasutajad, kõik Internetikasutajad või vaid sina ise:

  Järgmise suure osana jõuame sinu profiilini – see on eelkõige sind kirjeldav ja iseloomustav leht teiste kasutajate jaoks. Kui esilehel nägid oma sõprade uudiseid, siis profiilist saab vaadata sinu viimaseid tegevusi. Kollasest osast leiad enda ankeedina täidetava profiili: hobid ja huvid, kontaktandmed, töökohtade ja koolide andmed jne. Teised kasutajad saavad profiili jätta kommentaare ja iseloomustusi. Vidinatest saad valida need, mis sind kõige paremini iseloomustavad, olgu need siis Nagis või Fotoalbumis olevad fotod või Toru videod või väliste veebisaitide moodulid:

  Profiili leht võib olla küllaltki pikk, sõltuvalt valitud vidinate arvust. Näiteks võid RSS-voogude vidinaga esile tuua oma blogi või mõne muu RSS-voo pealkirjad ja lingid:

  Vidinaid looma ootame kõiki arendajaid, veebisaitide või online-väljaannete omanikke. Kasulik on olla just esimeste seas, seega kellel huvi, andke endast teada e-posti aadressil keskus@keskus.ee ning räägime võimalustest personaalselt lähemalt. Oma vidinate ülespanek Keskuse vidinate kataloogi ei maksa muidugi midagi, vaid arendus peab tulema teie poolt.

  Nii palju siis hetkel Keskuse põhilistest osadest. Kõik kommentaarid ja ettepanekud on igatahes teretulnud! Lähiajal kuulete Keskusest juba täpsemalt. Ja et olla esimeste testijate seas ei ole vaja muud, kui teha endale Nagi, Toru või Fotoalbumi konto – info ja ligipääsu saavad kõik nende teenuste kasutajad.

  Reklaam meie saitides otse oksjonilt

  Nüüd võid hea reklaampinna saada imeodavalt. Panime oksjonile 1-nädalase 728×90 reklaampinna Fotoalbum.ee, Nagi ja Toru saitides, alghinnaga vaid 100 krooni. Tule ja tee oma pakkumine! Tavahind on sellel pinnal 7490 krooni.

  Eeldatav bännerit nägevate unikaalsete külastajate arv: vähemalt 120 tuhat unikaalset külastajat. Minimaalne bänneri näitamiste arv nädalas Fotoalbumis 1,75 miljonit, Nagis 0,5 miljonit, Torus 70 tuhat korda.

  Nüüd aga kõik pakkumisi esitama.