Fotod Picasast otse Nagisse

Paljud teist kasutavad Google mõnusat tasuta Picasa tarkvara. Nüüd saad Picasast ühe nupuvajutusega oma fotod Nagisse üles laadida. Selleks toimi alljärgnevalt (soovitame kasutada vähemalt versiooni 3 Picasa tarkvarast):

Kliki alloleval lingil ja ava Picasas Nagi nupu lisamine:

Nagi Picasa nupu lisamine

Lingil klikkides küsib Picasa kinnitust “launch Picasa and import buttons” või midagi analoogset. Sellele peaks vastama Yes. Seejärel peaks avanema kahe tulbaga valik, kus “Add” nupuga peab Nagi nupu “Available buttons” alt Current buttons” tulpa lisama.

Foto NAGI's: add_picasa_button

Võimalik, et veel enne küsib veebibrauser, millega Picasa linke avada – siis suuna ta oma kettal oleva Picasa rakenduse juurde.

Foto NAGI's: nagi_picasa_nupurida

Seejärel ongi Picasa all nupureas Nagi nupp. Vali fotod ja kliki seda – peale Nagi kasutajanime ja parooli sisestamist küsitakse, mis albumisse pilt panna ja seejärel laaditakse fotod sinu Nagi kontole. Nii lihtne see ongi.

Tulevikus katsume Picasast kaasa panna ka foto pealkirja, märksõnad ja muud andmed.

Album.ee – üks Nagi 3st fototeenusest

Alates eelmisest nädalast on ka Album.ee Nagi ja Keskuse all, olles üks meie 3st fototeenusest. Kasutajatele tähendab see suuremaid investeeringuid teenuse arendusse ja infrastruktuuri, kiirusesse, töökindlusse ja turvalisusse. Kasutame oma senised kogemused kahe Eesti suurima fototeenusega ära ka Album.ee juures. Seega tere tulemast kõigile Album.ee kasutajatele!

Lähiajal saavad Album.ee kasutajad samuti oma kasutajatunnustega Keskusesse logida, samuti lisanduvad neile Keskuse funktsioonid nagu profiilid, kirjakast, sõbralistid, grupid jne.

Reklaamijatele tähendab see seda, et nüüd saab oma fotoalased kampaaniad ja konkursid kergelt kolmes Eesti suurimas fototeenuses esile tuua. Ja kuna samasse reklaamivõrgustikku kuuluvad ka Keskus ja Toru, saab ühe hoobiga kohe 5 kärbest (et mitte öelda üle 130 tuhande nädalase külastaja) kinni püüda 🙂

Töötle oma fotosid Picniku abiga

Nagisse ja Fotoalbumisse tekkisid täna uued võimalused. Iga oma foto juurest leiate nüüd lingi “Muuda fotot” mis avab võimalusterohke fototöötlusprogrammi Picnik. Picnik on oma ala turuliider ja kasutusel ka mitmetes maailma juhtivates fotosaitides.

Millised on Picniku võimalused? Foto automaatne parandus, lõikamine, teravdus, värvide ja heleduse kontroll ning punaste silmade eemaldamine. Kunstilisematest efektidest (Picniku Create tab’i all) must-valge või seepia foto tegemine, foto pehmemaks või tugevamaks tegemine, mitmesugused kaamerate või filmide emulatsioonid nagu LOMO, infrapuna, HDR või öövõte. Kes tahab, võib kasutada lausa pliiatsijoonistust või neoontorudega versiooni. Ei muud, kui pead ise katsetama.

Silmas peab pidama, et peale foto töötlemist selle salvestamine tähendab foto originaali ülekirjutamist Nagis või serveris hoitava 720 piksli laiuse pildi ülekirjutamist Fotoalbumis. Seega salvestage alles siis, kui teate, et algset versiooni teil enam vaja ei lähe. Vajadusel peaks pildist koopia enda arvutisse või Nagisse/Fotoalbumisse dubleerima.

Picnik ei võimalda hetkel veel salvestada pilte, mille ühe külje pikkus on rohkem kui 2800 pikslit. Suurema foto saab küll Nagist või Fotoalbumist sinna importida, kuid salvestamisel on see 2800 maksimummõõduks.

Eriti Nagi kasutajad peavad ka arvestama, et töötlemiseks kasutatakse suurt originaalfotot, mis võib sageli 5 või 10 MB suurune olla. Selle pildi liigutamine Picnikku ja sealt tagasi meie serveritesse võib võtta veidi aega, seega tasub suurte piltidega kannatlik olla.

Head fototöötlust !

Nagi uuendused: versioonid 0.30 ja 0.31

Nagis sai korraga üles lausa kaks uut versiooni (0.30 ja 0.31) ning seega suur hulk muudatusi. Siin väike ülevaade peamistest tehtud uuendustest:

 • Fotod ja albumid saab lisada maakaardile ja neid sealt vaadata.
 • Fotod on detailvaates nüüd paremate resolutsioonidega endisest suuremad.
 • Fotode lisamisel saab nad vähendada 1024, 1280, 1600 või 2048 piksli laiuseks/kõrguseks ja mitte alles hoida suuremaid originaale. Selleks kasuta valikut “vähenda fotode suurust” lisa fotosid moodulis.
 • Olemasolevad pildid saab vähendada 1024, 1280, 1600 või 2048 piksli laiuseks/kõrguseks ja mitte alles hoida suuremaid originaale. Selleks kasuta valikut “Halda pilte” ja seal nuppu “Vähenda mõõtmeid”.
 • Lisandus piltide hindamine 5-palli süsteemis ja hinnatud fotode leht.
 • Profiili muutmise alt saab oma ees- ja perekonnanime teha nähtavaks vaid sisselogitud Nagi kasutajatele – nii ei kajastu sinu nimi erinevates Interneti otsimootorites ja neile on näha vaid sinu kasutajanimi.
 • Muutes albumi privaatseks, saad teise sammuna muuta ka kõigi seal olevate piltide õigused privaatseks.
 • Iga fotot saab saata e-kaardina.
 • Fotode kommentaarid on nüüd järjestatud nende sisestamise järgi, uuemad tagapool, et neid õiges järjekorras lugeda.
 • Foto kirjelduses on lubatud lihtsaimad HTML käsud ja lingid.
 • “Minu grupid” lehel on info selle kohta, mis on gruppides muutunud pärast viimast külastust.
 • Grupi kirjelduses on lubatud lihtsaimad HTML käsud, lingid ja reavahetused.
 • Grupi admin saab teemasid ja postitusi kustutada.
 • Grupi fotode ikoonidel on näidatud ka kommentaaride arv.
 • Grupi valdkondade valik on nüüd kohe grupi lisamise ja andmete muutmise lehel, mitte enam eraldi valikus.
 • Grupi ikoon võib olla ka GIF formaadis.
 • Luua saab ettevõtte, asutuse või organisatsiooni kontosid ja kuni 1 GB ruumiga on ka need nüüd tasuta.
 • Tehtud paberpiltide tellimuse juures näeb ka fotofirmat ja kättesaamise kohta.
 • Parandatud on mõne lehe kujundust Opera brauseriga.
 • Privaatlingiga albumi vaatajatel töötab ka slaidivaade.
 • Mitmeid pisemaid veaparandusi ja süsteemi sisemisi tööd parandavaid muudatusi.

Pane fotod, videod ja albumid maakaardile

Nüüd saab Nagi ja Fotoalbumi fotodele ja albumitele ning Toru videotele määrata ka nende geograafilise asukoha maa- või linnakaardil. Seda nimetatakse geotagimiseks ehk geomärgistamiseks. Tahad teada, kuidas mõni paik Eestis või mujal maailmas välja näeb? Nüüd saad kaardil huvitava koha välja otsida ja vaadata, kas teised kasutajad on seal pilte või videosid teinud. Tehnoloogiana kasutame Google Maps kaardilahendust, samuti oleme avatud kogu infot jagama aga ka Eesti kaardilahenduste pakkujatega.

Kui oled oma fotodele GPS-seadme abil koordinaadid lisanud või on seda teinud sinu mobiiltelefon, siis loeme foto päisest EXIF GPS info ise välja ja paneme asukoha automaatselt kaardile paika. Albumitel ja videotel pead ise märkima, mis kohta need kujutavad.

Võimalused Nagis:

 • Iga kasutaja albumite ja fotode lehtedel (näiteks http://nagi.ee/photos/eRrrr ja http://nagi.ee/photos/eRrrr/sets/) asub paremal ääres pisike geomärgistatud piltide või albumite asukohtade markerite kaart.
 • Iga kasutaja kohta on ka suuremad maakaardid (näiteks http://nagi.ee/photos/eRrrr/sets/map ja http://nagi.ee/photos/eRrrr/map), kus vastavalt geomärgistatud fotod ja albumid ilusasti näha.
 • Iga albumi või foto Redigeeri nupu all avanevas aknas “määra asukoht kaardil” valides saad kaardi peal klõpsates näidata, kus foto või album tehtud. Võimalik on ka koordinaadid kümnendkujul käsitsi sisestada. Ära unusta seejärel “Salvesta” nuppu vajutamast.
 • Kõigi kasutajate geotagitud fotode kohta on olemas kaart http://nagi.ee/photos/map ning albumite kohta kaart http://nagi.ee/photos/map/sets. Soovitame neil kaartidel ka Eestist välja zoomida, sest juba oma oma asukoha leidnud ka mitmed mujal maailmas tehtud fotod ja albumid.
 • Võimalused Fotoalbumis:

  • Iga foto all leiad lingi “Asukoht kaardil: määra”, kus saad kaardi peal klõpsates näidata, kus foto tehtud. Võimalik on ka koordinaadid kümnendkujul käsitsi sisestada. Ära unusta seejärel “Salvesta” nuppu vajutamast.
  • Albumite nimistus “Muuda albumi andmeid” lingi all “määra asukoht kaardil” valides saad kaardi peal klõpsates näidata, kus album on tehtud.
  • Kasutaja albumite lehel asub vasakus ääres pisike geomärgistatud albumite asukohtade markerite kaart. Selle all ja üleval on lingid suurematele albumite ja fotode ikoonide maakaartidele.
  • Kõigi kasutajate geotagitud fotode kohta on olemas kaart http://fotoalbum.ee/photos/map ning albumite kohta kaart http://fotoalbum.ee/photos/map/sets. Soovitame neil kaartidel ka Eestist välja zoomida, sest juba oma oma asukoha leidnud ka mitmed mujal maailmas tehtud fotod ja albumid.

  Võimalused Torus:

  • Iga video Redigeeri nupu all avanevas aknas “määra asukoht kaardil” valides saad kaardi peal klõpsates näidata, kus videoklipp tehtud on. Võimalik on ka koordinaadid kümnendkujul käsitsi sisestada. Ära unusta seejärel “Salvesta” nuppu vajutamast.
  • Kasutaja videote lehe paremas ääres asub pisike geomärgistatud videote asukohtade markerite kaart. Seadete alt saad selle kaardi lisada ka oma profiili ehk kasutaja esilehe alumiseks ribaks. Pisikese kaardi kohal on link kasutaja kõigi videote suuremale kaardile.
  • Lähiajal lisandub ka kõigi videote maakaart

  Kasutage loodud võimalusi, sest üks päev läheb neid teil endal vaja. Mingi asukohta fotode, albumite ja videote vaatamine geograafia põhiselt on nii tore meelelahutus kui ka teinekord vajaminev abivahend.

  Tulevikus saab kuhugi ehk tehtud ka üks ühine kaart, kus kõigi erinevate teenuste videod, fotod ja albumid koos leitavad on.

Tee Toru’st oma isiklik telekanal

Nüüd on Toru (toru.ee) videoteenuses üleval uus versioon 0.5. Uued võimalused lasevad sinu Toru kodulehest teha peaaegu et oma isikliku telekanali Internetis.

Suurimaks muudatuseks ongi võimalused kasutaja esilehe ehk oma “kanali” kujundamisel (vaata oma Seaded lehe alaosasse):

 • Sarnaselt Nagile toimib iga kasutajanime puhul sinu oma aadress http://kasutajanimi.toru.ee/ (näiteks jk.toru.ee või reigo.toru.ee).
 • Päisesse saab kujunduselemendina lisada kuni 875×150 pikslit GIF, JPG või SWF kujunduselemendi, nii-öelda oma kanali päise.
 • Päise pildile saab lisada lingi oma koduleheküljele või mõnele välisele saidile
 • Saad ise valida, mis mooduleid (sinu viimased videod ja nende kommentaarid, sinu lemmikvideod, tuttavad ja fännid, sind tuttavaks lisanud), näidatakse sinu kanali esilehel
 • Suurelt saad esile tuua ühe oma video, kas lihtsalt viimase või valida ühe oma videote seast.

Lisandunud on lemmikkasutajate ja tuttavate-sõprade süsteem. Lähipäevil ühendame selle ka Nagi tuttavate ja Fotoalbumi sõbralistiga, et valitud kasutajad oleks kajastatud kõigis kolmes teenuses ja neid ei peaks eraldi valima. Seega kellel juba täna Nagis ja Fotoalbumis sõbrad-tuttavad valitud, oodake veidi – varsti ilmuvad need ka sinu Toru kontole.

Lisaks eraisiku kontole saab Torus registreerumisel nüüd valida ka firmakonto tüübi, et teha konto näiteks oma telekanali, videofirma, bändi, produktsioonistuudio või filmigrupi jaoks. Koos oma videokanaliga on see hea võimalus enda promomiseks Internetis.

Üks muudatus: väline video linkimine oma blogisse või kodulehele on nüüd uue linkide süsteemiga ja olemasolevad lingid läksid katki, väga vabandame! Väliste linkide jaoks saab nüüd mugavalt valida ka näidatava video suurust, sest 480 piksli laius pole alati kõige mugavam.

Parandatud on videote uploadi süsteemi, nüüd ei tohiks vigu esineda ka väga pikkade uploadidega.

Valmis on ka meie video- ja filmikonkursside moodul, sarnaselt Nagi ja Fotoalbumi fotokonkurssidega lisanduvad lähiajal ka video- ja filmikonkursid.

Proovige, katsetage ja andke teada, millised on teie ootused Toru suhtes edaspidi!

Foto mobiilitaustaks – Nagi uuendused v.0.20

Tänasest on kasutuses Nagi versioon 0.20.

Suurimaks uuenduseks on võimalus fotosid enda mobiili taustapildiks tellida. Igast fotost üleval paremal leiate lingi “Tee mobiilitaustaks”. Edasi saad valida oma mobiili tootja ja mudeli, seejärel fotolt just selle koha, mida taustapildiks tahad. Siniste nurkadega kasti saab nii liigutada kui ka nurkadest valitud ala suurust muuta. Seejärel saadad 10-kroonise SMS’i vastava koodiga lehel antud numbrile. Vastussõnumiga saad lingi, millega on võimalik taustapilt endale mobiili tõmmata. Naks ja valmis.

Uue versiooniga muutus ka popimate piltide osa käitumine. Link “Täna” tähendab seal nüüd tänaseid uusi pilte ja nende populaarsust. Samamoodi tähendavad eile, nädal, kuu vms eilseid, nädala, kuu vms uusi pilte. Nüüd ei pea päevast päeva vanu poppe pilte vahtima, vaid näeb, mida uutest asjadest põnevaimaks peetakse. Populaarsus muide ei tähenda Nagis vaid vaadatavust, vaid hoopis keerukamat salajast valemit, üritamaks just sulle huvitavad asjad sinuni tuua.

Oma tuttavate lehe alt paremast nurgast leiad nüüd tuttavate uute avalike fotode RSS’i. Märksõna on siin “avalike,” sest kuna RSS mingeid turvamehhanisme ei oma, ei saa seal ka vaatajat kontrollida. Seetõttu näedki vaid teiste avalikke fotosid, mitte aga kõiki nende üles pandud pilte. Seega on soovitav ikkagi Nagis vaatamas käia, mida uut sõbrad just sulle nähtavaks on teinud.

Ülejäänud v.0.20 muudatused olid pigem kosmeetilised pisiparandused ja -muudatused.

Nagi uuendused – versioon 0.19

Nagi areneb pidevalt ja uusi versioone uute võimaluste ning pisiparandustega tuleb pidevalt. Üritame edaspidi kasutajaid nende uuendustega ka paremini kursis hoida. Siin eile üles läinud versiooni 0.19 tähtsamad muudatused (kõiki pisiparandusi pole ära toodud):

– Lisandusid alamalbumid. Nüüd saad ka igasse albumisse ühe taseme võrra alamalbumeid teha. Nii on mugavam näiteks sama teema albumeid, mis siiski omaette peavad olema, eraldi hoida. Alamalbumi õigused on täiesti iseseisvad ja ei sõltu ülemalbumi õigustest. Kui paned pildi alamalbumisse, siis saab ta alamalbumi õigused. Kui kasutajal on alamalbumi nägemise õigused aga ülemalbumi õiguseid pole, siis seda alamalbumit muud mooodi kui URL’iga kätte ei saa.

– Lisandus kaamerate ja kaameratootjate lehekülg. Ka fotode esilehele lisandusid popimate kaameratootjate ja popimate kaamerate lingid.

– Saad määrata albumi kaanepilti. Selleks mine albumis olles sobivale pildile ja seejärel vajuta paremas ääres pisipiltide kastis nupule “Kaanefoto”.

– Kõik 12 ja 24 GB paketid on nüüd reklaamivaba brausimisega ning ei bänner- ega tekstireklaami neis ei näidata.

– Kõik 6, 12 ja 24 GB paketid on nüüd piiramatu igakuise ja kokku albumite arvuga.

– Piiratud albumite arvuga pakettides saad nende limiidi täissaamisel SMS-iga albumeid juurde tellida: 10 kr 1 album ja 25 kr 3 albumit.

– Mugavamaks on tehtud pildi detailvaate parempoolne pildiriba, pisipildid ei muuda enam nii tihti oma asukohta ja teevad seda vaid eelvaateridade kaupa.

– Veidi muutus fotode esileht, lisandus parimate piltide “Veel” nupp lingiga vastavale lehele.

– Lemmikute lehele lisandusid lingid lemmikinimeste fotode RSS-voole ja lemmikinimeste RSS-voole.

– Sinu kasutaja.nagi.ee lehekülg on nüüd ilusama aadresskujuga.

– Kasutaja statistikas näed oma veebilehel paikneva fotostriimi olemasolul fotostriimi vaatamiste arvu.

– Telli paberfoto ja kogu tellimiste nupurida on kujunduses uue koha ja stiili leidnud.

– Peale pildi kustutamist suunatakse sind järgmisele fotole.
Ei muud, kui head kasutamist – meie asume nüüd jälle uusi võimalusi juurde looma.

Proovi Nagi toolbari Firefoxile ja Internet Explorerile

Tahad mugavamalt ja kiiremalt Nagi saidile ja erinevatele lehtedele ligi saada? Nüüd on saadaval esimene beetaversioon Nagi toolbarist Firefoxile ja Internet Explorerile. Selle leiab lehelt nagi.ourtoolbar.com.

Nupuribalt leiad kiire ligipääsu fotode, inimeste, gruppide ja ürituste esilehele, samuti erinevatele foto- ja albumivalikutele. Kasutajamenüüst saad kohe ligi oma fotodele, albumitele, lemmikutele, kirjadele ja kõigele muule. Samuti saab Nagi toolbariga hõlpsalt teostada otsingut fotode, albumite ja inimeste hulgas. Lisaks panime juurde nii Neti, Delfi, blog.tr.ee kui wwWärava otsingud. Soovituste all leiab lingid teistele Eesti ja maailma fotosaitidele, foorumitele, ajakirjadele ja võrdlustele.

Nagi toolbar toob ka Nagi uudised nende ilmumishetkel kohe teieni.

Kui on ettepanekuid, mis nuppe ja kiirlinke seal veel võiks olla, andke siin kommentaarides teada.