Saada laulupeo fotod reaalajas Nagisse

Tegime fotosaiti Nagi lahenduse, millega saad laulupeo fotod kasvõi reaalajas otse mobiilist Nagi ühisele laulupeofotode lehele saata.

Vaja pole muud, kui saata laulupeol tehtud foto otse mobiiltelefonist MMS’iga või mailiga e-posti aadressile laul@nagi.ee. Kõik fotod lähevad automaatselt mõne minutiga laulupeo fotode lehele üles. Jäta aadress laul@nagi.ee järgmiseks kaheks päevaks meelde (või juba täna mobiiltelefoni mällu) ja pane oma jäädvustused otse rongkäigu või peo keskelt sinna teele. Samuti vaata, mis pilte teised sinna saatnud on.

Fotod tuleb panna kirja manusesse ehk attachmenti. Kirja Teema: ehk Subject: realt võetakse pildi pealkiri, kirja sisust ehk bodyst foto kirjeldus. Saates korraga palju pilte sama maili manusena saavad nad kõik sama pealkirja ja kirjelduse. Kui tahad oma nime foto all, pane see kirjeldusse ehk sisusse. Võib võtta kuni 5 minutit, et fotod kontol kajastuks.

Samamoodi võid fotosid telefonist või mailiga saata oma Nagi kontole. Oma personaalse aadressi leiad Nagi Seaded lehelt. Täpsemalt loe siit.

Kes tahab endale mobiilile mugavat fotode üleslaadimise rakendust, soovitame programmi ShoZu. Peale installeerimist või ShoZu veebilehel lisage “Add destinations” alla kanalina “E-mail” oma Seaded lehelt võetud personaalne aadress. Edaspidi saategi mobiilist ShoZu abil ühe klõpsuga fotod Nagisse. Samamoodi kõlbab arvutist Nagisse fotode mailimiseks Picasa programm.

Nagi on hea foto kodu. Seega palume sinna tõesti saata vaid meeleolukaid kajastusi laulupeost. Jätame endale ka õiguse ebasobivad või teemasse mitte puutuvad fotod kustutada.

Viimased saadetud fotod:

3+1 fotokonkurssi korraga

Kevad ja lõunast saabuvad rändlinnud on endaga kaasa toonud fotokonkursside tulva. Nagis on korraga käimas 3+1 uut fotokonkurssi.

“Ma armastan naeratusi püüda” teema on lihtne: otsime fotot parimast naeratusest. Leia naeratav inimene või pane keegi naerma ja tee oma klõps ära. Auhinnaks uus Sony Ericssoni C510 Cyber-shot mobiiltelefon, mille kaameral sisseehitatud Smile Shutter naeratusetundja.

EU domeeni pidupäevamäng “Märka domeeni” annab ülesandeks .eu domeenide ja aadresside leidmise ja jäädvustamise. Auhinnaks reis kaaslasega Brüsselisse!

“Soomaa Viies Aastaaeg” ootab teie jäädvustusi muljetest ja elamustest Soomaa viiendal aastaajal ehk vesisel üleujutuste ajal. Peaauhinnaks suvine kanuumatk 10-le ja õhtu parvsaunas “Pühamüristus”.

Neljandaks ootab Eesti Rahva Muuseum jätkuvalt teie jäädvustusi 14. aprillil tehtud fotodest kampaanias “Kingi muuseumile päev oma elust!” Tegid sel päeval pilti? Kingi see oma kirjeldusega koos muuseumile ja jäädvusta ennast ajalukku. Auhinnaks 2 sünnipäevapidu muuseumis, kodarraha, muuseumipääsmed ja juubelitrükised.

Nüüd kõik ruttu osalema!

Kingi muuseumile päev oma elust!

Täna, teisipäeval, 14. aprillil haara kogu päevaks kaasa oma foto- või videokaamera ning jäädvusta päev oma elust Eesti Rahva Muuseumi heaks. Fotosait Nagi ja videosait Toru annavad sellesse oma osa, et selles tänuväärses ürituses abiks olla.

Eesti Rahva Muuseum tähistab 14. aprillil oma 100. sünnipäeva. Sellel tähtpäeval kutsume teid fotodes ja videotes jagama Eesti Rahva Muuseumiga ühte päeva oma elust. Kuidas möödus teie elus 14. aprill 2009. aastal? Millised olid teie selle päeva tööd ja toimetamised, mõtted ja elamused? Kas see päev läks teil korda? Kas see oli tavaline või ebatavaline päev? Jäädvusta päeva ülevaadet või kõige olulisemaid detaile päevast ning laadi fotod Nagisse ja videod Torusse. Fotod ja videod lähevad kõik Eesti Rahva Muuseumi varasalvedesse. Kõik see moodustab hetkepildi Eesti inimeste ühest päevast sellisena, nagu järeltulevad põlved võiks seda meenutada.

Eesti Rahva Muuseum on ellu kutsutud sada aastat tagasi selleks, et meil oleks üks koht, kus on hoiul Eesti kultuurivara: esemed, tekstid, fotod ja filmid. Kõik need aitavad kirjeldada ja mäletada Eestimaal elavaid ja elanud inimesi, nende igapäevast elu ja pidupäevi. Nüüd saad ka sina oma fotod, filmid ja lood siitsamast Nagist ja Torust muuseumile saata. Täpsemaid tingimusi ja osalemise kohta saad lugeda siit. Fotode ja videote üleslaadimiseks oleme loonud spetsiaalsed konkursikeskkonnad (kuigi päris konkursiga tegu ei ole):

Kõigi osalejate vahel loosib ERM välja vahvad auhinnad.

Fotod Picasast otse Nagisse

Paljud teist kasutavad Google mõnusat tasuta Picasa tarkvara. Nüüd saad Picasast ühe nupuvajutusega oma fotod Nagisse üles laadida. Selleks toimi alljärgnevalt (soovitame kasutada vähemalt versiooni 3 Picasa tarkvarast):

Kliki alloleval lingil ja ava Picasas Nagi nupu lisamine:

Nagi Picasa nupu lisamine

Lingil klikkides küsib Picasa kinnitust “launch Picasa and import buttons” või midagi analoogset. Sellele peaks vastama Yes. Seejärel peaks avanema kahe tulbaga valik, kus “Add” nupuga peab Nagi nupu “Available buttons” alt Current buttons” tulpa lisama.

Foto NAGI's: add_picasa_button

Võimalik, et veel enne küsib veebibrauser, millega Picasa linke avada – siis suuna ta oma kettal oleva Picasa rakenduse juurde.

Foto NAGI's: nagi_picasa_nupurida

Seejärel ongi Picasa all nupureas Nagi nupp. Vali fotod ja kliki seda – peale Nagi kasutajanime ja parooli sisestamist küsitakse, mis albumisse pilt panna ja seejärel laaditakse fotod sinu Nagi kontole. Nii lihtne see ongi.

Tulevikus katsume Picasast kaasa panna ka foto pealkirja, märksõnad ja muud andmed.

Album.ee – üks Nagi 3st fototeenusest

Alates eelmisest nädalast on ka Album.ee Nagi ja Keskuse all, olles üks meie 3st fototeenusest. Kasutajatele tähendab see suuremaid investeeringuid teenuse arendusse ja infrastruktuuri, kiirusesse, töökindlusse ja turvalisusse. Kasutame oma senised kogemused kahe Eesti suurima fototeenusega ära ka Album.ee juures. Seega tere tulemast kõigile Album.ee kasutajatele!

Lähiajal saavad Album.ee kasutajad samuti oma kasutajatunnustega Keskusesse logida, samuti lisanduvad neile Keskuse funktsioonid nagu profiilid, kirjakast, sõbralistid, grupid jne.

Reklaamijatele tähendab see seda, et nüüd saab oma fotoalased kampaaniad ja konkursid kergelt kolmes Eesti suurimas fototeenuses esile tuua. Ja kuna samasse reklaamivõrgustikku kuuluvad ka Keskus ja Toru, saab ühe hoobiga kohe 5 kärbest (et mitte öelda üle 130 tuhande nädalase külastaja) kinni püüda 🙂

Töötle oma fotosid Picniku abiga

Nagisse ja Fotoalbumisse tekkisid täna uued võimalused. Iga oma foto juurest leiate nüüd lingi “Muuda fotot” mis avab võimalusterohke fototöötlusprogrammi Picnik. Picnik on oma ala turuliider ja kasutusel ka mitmetes maailma juhtivates fotosaitides.

Millised on Picniku võimalused? Foto automaatne parandus, lõikamine, teravdus, värvide ja heleduse kontroll ning punaste silmade eemaldamine. Kunstilisematest efektidest (Picniku Create tab’i all) must-valge või seepia foto tegemine, foto pehmemaks või tugevamaks tegemine, mitmesugused kaamerate või filmide emulatsioonid nagu LOMO, infrapuna, HDR või öövõte. Kes tahab, võib kasutada lausa pliiatsijoonistust või neoontorudega versiooni. Ei muud, kui pead ise katsetama.

Silmas peab pidama, et peale foto töötlemist selle salvestamine tähendab foto originaali ülekirjutamist Nagis või serveris hoitava 720 piksli laiuse pildi ülekirjutamist Fotoalbumis. Seega salvestage alles siis, kui teate, et algset versiooni teil enam vaja ei lähe. Vajadusel peaks pildist koopia enda arvutisse või Nagisse/Fotoalbumisse dubleerima.

Picnik ei võimalda hetkel veel salvestada pilte, mille ühe külje pikkus on rohkem kui 2800 pikslit. Suurema foto saab küll Nagist või Fotoalbumist sinna importida, kuid salvestamisel on see 2800 maksimummõõduks.

Eriti Nagi kasutajad peavad ka arvestama, et töötlemiseks kasutatakse suurt originaalfotot, mis võib sageli 5 või 10 MB suurune olla. Selle pildi liigutamine Picnikku ja sealt tagasi meie serveritesse võib võtta veidi aega, seega tasub suurte piltidega kannatlik olla.

Head fototöötlust !

Hea foto kodu on Nagis

Meile meeldivad head fotod. Kellele ei meeldiks? Nagis tunneb hea foto end kui kodus. “Hea” on sõna, mida on raske defineerida ja eks igaühele tähendab see midagi erinevat. Kellele on see kitsetall talvisel aasal, kellele öine linnapilt, kellele kena portree või aktifoto. Sellegipoolest tekib igal fotokogukonnal mingi ühine arusaam sellest, mis talle meeldib, mis südame põksuma või pisarad voolama paneb.

Hea meel on nentida, et Nagi on oma 5 tegutsemiskuu jooksul leidnud oma näo. Nagi kasutajaskond on veidi vanem, kui teistel Eesti fotosaitidel. Meie eesmärgiks pole olla suurim kvantiteedilt, vaid kvaliteedilt. Seda, kas Nagis on rohkem “paremaid” fotosid kui mujal pead otsustama ikka sina ise.

Vaadake näiteks fotosid mulle silma jäänud kasutajatelt (tähestiku järjestuses) Anni, arstionu, eRrrr, geoleo, kasutaja-ihv, margo, mHz76, natrix, piisake, sibulas, spyfly ja stna. Need on vaid mõned meie esile toomist väärivatest fotograafidest.

Tänutäheks suurendasime tasuta ka nende kasutajate pakettide limiite kettapinna, albumite hulga ja muude omaduste osas. Aitäh teile! Head fotograafid ja kenad fotod on Nagis alati oodatud. Ka edaspidi premeerime parimaid omalt poolt, vihjed ja soovitused selles osas on teretulnud.

Kuigi Nagi tiim üritab jälgida kõike Nagis toimuvat ei pruugi me alati kõiki põnevaid fotosid ja fotograafe tähele panna – andke sellest meile siis teada. Oodatud on ka soovitused meie parimate piltide rubriiki, mis tänaseni eelkõige Nagi toimetuse valikuna toiminud on.