Archive for August, 2006

Piltide ja albumite kasutajaõigused

Tuesday, August 29th, 2006

Olete küsinud piltide ja albumite kasutajaõiguste, näiteks nende privaatseks või vaid teatud gruppidele nähtavaks tegemise kohta. Väike selgitus allpool.
Nagi annab õiguste osas palju võimalusi. Iga foto saab olla korraga mitmes albumis, lisaks ka lihtsalt fotode all, igal pool võivad tal olla aga erinevad õigused. Seetõttu tuleb õiguste andmisel ja haldamisel tähelepanelik olla.
Kui te näiteks tegite albumi, muutsite selle privaatseks kas endale või mõnele grupile ja siis lisasite pildid, siis on ka need pildid samade õigustega kui album, ehk privaatsed või grupile nähtavad. Kui te laadisite pildid aga enne üles ja siis tegite albumi ning ütlesite iga pildi juures, et ta oleks seal albumis, siis albumi õigused antakse pildile vaid seal albumis. Lihtsalt fotode all jäävad piltidele just need õigused, nagu neil alguses üleslaadimisel olid, ehk siis vaikimisi kõigile avalikud.
Üldisel fotode lehel pildi õiguste muutmiseks peate seda just konkreetse pildi Redigeeri nupu alt tegema.

On täiesti taotluslik, et ühes albumis saab pilt olla kõigile avalik, teises vaid sõpradele nähtav ning kolmandas vaid teile endile. See on meelega nii, et anda kasutajatele laiemad võimalused õiguste halduses.

Kellel on konkreetseid küsimusi, võib need siia kommentaaridesse panna.

Nipid: nooleklahvidega liikumine fotodes

Friday, August 25th, 2006

Väike nipp fotode ja albumite kasutajatele: foto detailvaates saate mugavalt eelmisele ja järgmisele fotole liikuda nool vasakule ja nool paremale klahvidega. Hiirt nagu polekski vaja.

RSS-vood Nagis - aga muidugi

Friday, August 25th, 2006

On küsitud, et kas Nagi RSS-voogusid ka tunnistab - ikka tunnistab, kuigi need hetkel otseselt välja pole toodud. Firefoxi kasutajad näevad näiteks aadressribal mitmes kohas, kuidas brauser lehekülje voo ära tunneb.

Hetkel võib testida konkreetse isiku fotode voogu, kujul http://nagi.ee/feeds.php?type=person&username=jk kus lõppu saab jk asemele lihtsalt enda või mõne tuttava kasutajanime panna.

Tulevikus lisandub veel mitmeid RSS-voogusid, näiteks piltide märksõnaotsingu kohta ja neid saab siis ka konkreetsel lehel ikooni või lingina näha.

Paberpiltide tellimine käivitatud

Wednesday, August 23rd, 2006

Alates tänasest toimib ka paberpiltide tellimine Nagist Filmari ja Photopointi esinduste kaudu. Nädala jooksul lisandub veel mitmeid fotofirmasid. Lisainfot formaatide ja hindade kohta on paberpiltide infolehel. Hinnad on samad kui otse tellides.

Nagisse üles pandud piltide tellimiseks mine esimesele fotole, mida tahad paberile saada, ning vajuta “Telli paberfoto”. Vali esmalt fotofirma ja piltide kättesaamise asukoht. Fotode suurust ja lõiget saad hiljem iga pildi puhul eraldi muuta.

Digipilt ja paber pole alati sama formaadi või külgede suhtega. Mahuta tähendab siis, et paberi paremale ja vasakule serva võivad jääda valged ääred. Lõika tähendab, et valgeid ääri ei jää, küll aga võidakse foto ülemine ja alumine äär ära lõigata. Kõige parem on seega, kui su pildi formaat langeb kokku paberi formaadiga. Sel juhul lõika/mahuta valikuid ei kuvatagi.
Samamoodi saad ülejäänud pildid tellimusse lisada. Kui kõik valmis, võta ülevalt paremalt menüüst “Tellimus”. Seal saad suurused ja kogu tellimuse hinna veelkord üle vaadata. Järgneb paar kinnitusekraani sinu kontaktandmete kontrolliga ning seejärel saad kinnitatud tellimuse Hansapanga või SEB Eesti Ühispanga internetipangas ära maksta. Alles peale makset edastatakse tellimus fotofirmasse.

Hetkel on puudu ilus kujundatud pangast tagasipöördumise lehekülg, aga ära ehmata valge lehe peale, see tähendabki, et kõik läks hästi. Lähiajal lisandub ka “Minu tellimused” leht, kust oma juba esitatud ja makstud tellimusi saad vaadata.
Mina panin igatahes oma esimesed paberfotode tellimused üle aastate teele ning kavatsen lähipäevil veel tõsiselt koduarvutis kaevata, et ka vanu pilte paberile lasta. Nüüd on see ju mugavast mugavam.

Head paberpiltide imetlemist!

Nagi testversioon huvilistele avatud

Tuesday, August 22nd, 2006

Eelmine nädal, ligi 4 kuud peale arenduse algust, tegime Nagi suhtlus- ja fototeenuse testversiooni kasutajatele lahti. Kes soovib, see proovib. Tegu pole veel isegi beetaga, seda näitab ka tänane ametlik versiooninumber 0.0. Teatud osad pole veel realiseeritud või esineb neis teadaolevaid vigu. Tuttavate haldus ja nende grupeerimine aga toimib edukalt. Samuti peaks 95% ulatuses töötama ka fotode ja albumite lisamine, kommenteerimine ja haldus. Igatahes on Nagi täna edukalt kasutatav nii oma üksikute fotode või albumite avaldamiseks või suhtevõrgustiku loomiseks. Palju on aga ka veel ära teha.
Hetkel pole sisse lülitatud ka üks suurem teenuse osa, avalikud ja privaatsed suhtlusgrupid, mis kujutavad endast konkreetsete liitunud kasutajatega foorumeid, fotohulki ning nende ümber käivat suhtlust.

Paberfotode tellimine fotofirmadest käivitub lähipäevil. Ka suuremate kui 300MB kettaruumiga pakettide ostmine pole täna aktiveeritud.

Iga tagasiside oodatud lisafunktsionaalsuse osas ning ka muud kommentaarid on oodatud aadressile arendus@nagi.ee.

Tänud kõigile, kes teenuse loomisel nõu või jõuga abiks on olnud. Samuti teile, kes te viimastel päevadel oma mõtteid või leitud vigu meiega olete jaganud.