Nipid: klahvidega liikumine Nagis

Nagis on palju erinevaid kohti ja nende vahel liikumine võib vahel lausa mitu hiireklikki ja sekundit võtta. Milleks oodata? Kasuta parem klahvikombinatsioone, mis enamuse brauseritega toimima peaks. Lihtsalt vajuta vastavat tähte või Shifti ja tähte samaaegselt ning oledki õigel lehel. Kõik klahvid toimivad vaid registreerunud ja sisselogitud kasutajatele. Hetkel on kasutuses:

Kasutajamenüü:

p – sinu profiili esileht

f – sinu fotode esileht

a – sinu albumite esileht

k – sinu tuttavate esileht

l – sinu lemmikute esileht

g – sinu gruppide esileht

u – fotode lisamise ja üleslaadimise leht

Kasutaja ülamenüü:

m – kirjad ja teated (mail)
t – tellimus

s – seaded

Ülamenüü:

Shift+a – algus (toimib ka Shift+h – Home)

Shift+f – fotode esileht

Shift+i – inimeste esileht

Shift+g – gruppide esileht

Fotode osa:

Shift+p – populaarsed fotod

Shift+c – enim kommenteeritud fotod

Shift+l – viimati lisatud pildid

Shift+r – juhuslikud pildid (random)

Inimeste osa:

Shift+o – hetkel siin

Shift+v – hiljuti siin

Shift+t – aktiivsemad inimesed
Shift+u – populaarsemad inimesed

Shift+e – kõik inimesed

Varem oleme kirjutanud sellest, kuidas käib nooleklahvidega liikumine fotodes – nool paremale ja vasakule viivad jätkuvalt eelmise-järgmise foto peale.

Kui kellelgi mõni asi ei toimi või kattub brauseri olemasolevate klahvikombinatsioonidega, võib sellest koos operatsioonisüsteemi ja brauseri nime ja versiooniga teada anda, samuti mis klahv täpselt ebasobiv on.

Privaatsed lingiga kaitstud albumid Nagis

Küsides teilt veidi üle kuu aja tagasi, mis võiks Nagis lisaks olla (suur tänu kõigile vastajatele!), oli üks suurimaid soove võimalus teha privaatseid lingiga kaitstud albumeid, mida näeks vaid selle albumi linki teadvad tuttavad. Nüüd on see funktsionaalsus olemas.

Albumit luues vali tüübiks “Privaatne” peale mida tekib sama tulba lõppu valikuvõimalus “Luba privaatlingiga ligipääs”. Peale “Loo album” vajutamist leiad järgmisel lehel kastist “Detailid” privaatlingi “Albumi aadress teistele saatmiseks” – seda võidki sõpradele jagada, ilma seda privaatlinki teadmata keegi albumit vaadata ei saa ning Nagi seda kusagil ei avalda.

Kui tahad, võid albumi loomisel vaatamisvõimaluse anda ka oma Nagi eeldefineeritud tuttavate gruppidele – nemad näevad seda albumit siis kohe oma tuttavate albumite all ning ei pea salalinki kasutama. Teised, kes pole Nagi kasutajad, saavad aga albumile ligi vaid albumi privaatlinki teades.

Mugavaim võimalus privaatlingi laialisaatmiseks on iga albumi kohal paiknev “Kutsu vaatama” nupp, mille kaudu sõpradele teavituse saatmisel pannakse privaatlink kohe kirja teksti.

Privaatlingi asemele uut genereerida või seda maha võtta saad albumi “Redigeeri” nupu alt.
Palume arvestada, et privaatlingi turvalisus pole kindlasti nii suur, kui vaid Nagi tuttavate gruppidele õiguste andmine. Privaatlinki on lihtne edasi saata ja seetõttu võib see teie sõprade-tuttavate käest kuhugi ringlema minna, siis näevad sinu pilte ja albumeid ehk ka need, keda sa vaatajate hulka ei taha. Õiguste andmisel gruppide kaupa kontrollitakse iga kord vaataja kasutajanime ja salasõna, seetõttu on see tunduvalt kindlam viis õiguste piiramiseks.

Kutsu sõbrad pilte ja albumeid vaatama

Juba mõnda aega saab Nagisse pandud piltidest mugavalt sõpru ja tuttavaid teavitada. Iga foto või albumi kohalt leiab registreerunud ja sisselogitud kasutaja nupu “Kutsu vaatama“.

Väljale “Lisa e-posti aadresse saajateks” saad komaga eraldatult kirjutada oma sõprade e-posti aadressid, kellele tahad teavitust saata. Peale seda pead kindlasti “Lisa aadress” nuppu vajutama, et õiged aadressid “Kirja saajad” kasti tekiks – kui seda ei juhtu, on midagi valesti läinud, proovi siis ühe aadressi kaupa lisamist. Veelgi mõnusam on teavitada neid sõpru-tuttavaid, keda olete lisanud oma “Tuttavad” lehel ning kes on seal vastavatesse tuttavate gruppidesse jagatud. Vali kas perekond, parimad sõbrad, töökaaslased, mõni oma loodud grupp või lihtsalt üksikud Nagi tuttavad ning pane nad “Lisa =>” nupuga saajate hulka. See on jälle üks hea põhjus kõik oma tuttavad Nagis eelnevalt defineerida ning nad tuttavate-sõprade hulka lisada. Nii säästad hiljem oma vaeva ja Nagi kasutamine muutub kiiremaks.
Saajate valimise järel saad kohandada kirja pealkirja ja sisu. Lihtsamal juhul sobivad aga ka vaikimisi pealkiri ja sisu ning võid kohe “Saada” nuppu vajutada. Nii saavadki sõbrad-tuttavad teate kas albumi või foto kohta. Nagi kasutajatele läheb vastav Nagi teade, välistele kasutajatele tavaline e-post.
Teateid saab saata nii enda kui ka teiste Nagi kasutajate huvitavate fotode ja albumite kohta. Edukat teavitamist !

Foto NAGI's: nagi.ee_tule_vaatama

Nagi fotostriim sinu blogisse või veebilehele

Valmis on esimene versioon lahendusest, millega saad Nagi fotosid oma blogis või veebilehel näidata. Võimalik on erineva suurusega viimaste või juhuslike fotode kuvamine. Näiteks 10 viimase foto 75×75 pix suurusega kuvamiseks tuleb oma veebilehe või blogi lehemalli HTML-koodi panna 4-realine lõik:

<script type=”text/javascript” src=”http://nagi.ee/services/stream/kasutajanimi”></script>
<script type=”text/javascript”>
Nagi.pics.show(‘sq’,3);
</script>

kus esimese script rea lõpus oleva sõna kasutajanimi asemele peate panema enda Nagi kasutajanime. sq tähendab kuvatava pildi suurust (sq – square 75×75, t – tiny 100×100, s – small 250×250, m – medium 500×500, l – large 800×800, o – original) ja 10 näidatavate piltide kogust. Koguse asemel on võimalik kasutada ka viimaste piltide järjekorranumbrite vahemikku:

Nagi.pics.showrange(‘sq’,4,3);

kus 4 tähendab esimese näidatava pildi järjekorranumbrit ja 3 näidatavate piltide kogust.

Juhuslike piltide näitamiseks saab kasutada:

Nagi.pics.random(‘sq’,3);

kus 3 tähendab näidatavate piltide kogust ja sq jällegi suurust.

Näiteid võib vaadata ka http://reigo.net/nagi_stream.html

Head katsetamist !