Hea foto kodu on Nagis

Meile meeldivad head fotod. Kellele ei meeldiks? Nagis tunneb hea foto end kui kodus. “Hea” on sõna, mida on raske defineerida ja eks igaühele tähendab see midagi erinevat. Kellele on see kitsetall talvisel aasal, kellele öine linnapilt, kellele kena portree või aktifoto. Sellegipoolest tekib igal fotokogukonnal mingi ühine arusaam sellest, mis talle meeldib, mis südame põksuma või pisarad voolama paneb.

Hea meel on nentida, et Nagi on oma 5 tegutsemiskuu jooksul leidnud oma näo. Nagi kasutajaskond on veidi vanem, kui teistel Eesti fotosaitidel. Meie eesmärgiks pole olla suurim kvantiteedilt, vaid kvaliteedilt. Seda, kas Nagis on rohkem “paremaid” fotosid kui mujal pead otsustama ikka sina ise.

Vaadake näiteks fotosid mulle silma jäänud kasutajatelt (tähestiku järjestuses) Anni, arstionu, eRrrr, geoleo, kasutaja-ihv, margo, mHz76, natrix, piisake, sibulas, spyfly ja stna. Need on vaid mõned meie esile toomist väärivatest fotograafidest.

Tänutäheks suurendasime tasuta ka nende kasutajate pakettide limiite kettapinna, albumite hulga ja muude omaduste osas. Aitäh teile! Head fotograafid ja kenad fotod on Nagis alati oodatud. Ka edaspidi premeerime parimaid omalt poolt, vihjed ja soovitused selles osas on teretulnud.

Kuigi Nagi tiim üritab jälgida kõike Nagis toimuvat ei pruugi me alati kõiki põnevaid fotosid ja fotograafe tähele panna – andke sellest meile siis teada. Oodatud on ka soovitused meie parimate piltide rubriiki, mis tänaseni eelkõige Nagi toimetuse valikuna toiminud on.

Foto mobiilitaustaks – Nagi uuendused v.0.20

Tänasest on kasutuses Nagi versioon 0.20.

Suurimaks uuenduseks on võimalus fotosid enda mobiili taustapildiks tellida. Igast fotost üleval paremal leiate lingi “Tee mobiilitaustaks”. Edasi saad valida oma mobiili tootja ja mudeli, seejärel fotolt just selle koha, mida taustapildiks tahad. Siniste nurkadega kasti saab nii liigutada kui ka nurkadest valitud ala suurust muuta. Seejärel saadad 10-kroonise SMS’i vastava koodiga lehel antud numbrile. Vastussõnumiga saad lingi, millega on võimalik taustapilt endale mobiili tõmmata. Naks ja valmis.

Uue versiooniga muutus ka popimate piltide osa käitumine. Link “Täna” tähendab seal nüüd tänaseid uusi pilte ja nende populaarsust. Samamoodi tähendavad eile, nädal, kuu vms eilseid, nädala, kuu vms uusi pilte. Nüüd ei pea päevast päeva vanu poppe pilte vahtima, vaid näeb, mida uutest asjadest põnevaimaks peetakse. Populaarsus muide ei tähenda Nagis vaid vaadatavust, vaid hoopis keerukamat salajast valemit, üritamaks just sulle huvitavad asjad sinuni tuua.

Oma tuttavate lehe alt paremast nurgast leiad nüüd tuttavate uute avalike fotode RSS’i. Märksõna on siin “avalike,” sest kuna RSS mingeid turvamehhanisme ei oma, ei saa seal ka vaatajat kontrollida. Seetõttu näedki vaid teiste avalikke fotosid, mitte aga kõiki nende üles pandud pilte. Seega on soovitav ikkagi Nagis vaatamas käia, mida uut sõbrad just sulle nähtavaks on teinud.

Ülejäänud v.0.20 muudatused olid pigem kosmeetilised pisiparandused ja -muudatused.

Nagi uuendused – versioon 0.19

Nagi areneb pidevalt ja uusi versioone uute võimaluste ning pisiparandustega tuleb pidevalt. Üritame edaspidi kasutajaid nende uuendustega ka paremini kursis hoida. Siin eile üles läinud versiooni 0.19 tähtsamad muudatused (kõiki pisiparandusi pole ära toodud):

– Lisandusid alamalbumid. Nüüd saad ka igasse albumisse ühe taseme võrra alamalbumeid teha. Nii on mugavam näiteks sama teema albumeid, mis siiski omaette peavad olema, eraldi hoida. Alamalbumi õigused on täiesti iseseisvad ja ei sõltu ülemalbumi õigustest. Kui paned pildi alamalbumisse, siis saab ta alamalbumi õigused. Kui kasutajal on alamalbumi nägemise õigused aga ülemalbumi õiguseid pole, siis seda alamalbumit muud mooodi kui URL’iga kätte ei saa.

– Lisandus kaamerate ja kaameratootjate lehekülg. Ka fotode esilehele lisandusid popimate kaameratootjate ja popimate kaamerate lingid.

– Saad määrata albumi kaanepilti. Selleks mine albumis olles sobivale pildile ja seejärel vajuta paremas ääres pisipiltide kastis nupule “Kaanefoto”.

– Kõik 12 ja 24 GB paketid on nüüd reklaamivaba brausimisega ning ei bänner- ega tekstireklaami neis ei näidata.

– Kõik 6, 12 ja 24 GB paketid on nüüd piiramatu igakuise ja kokku albumite arvuga.

– Piiratud albumite arvuga pakettides saad nende limiidi täissaamisel SMS-iga albumeid juurde tellida: 10 kr 1 album ja 25 kr 3 albumit.

– Mugavamaks on tehtud pildi detailvaate parempoolne pildiriba, pisipildid ei muuda enam nii tihti oma asukohta ja teevad seda vaid eelvaateridade kaupa.

– Veidi muutus fotode esileht, lisandus parimate piltide “Veel” nupp lingiga vastavale lehele.

– Lemmikute lehele lisandusid lingid lemmikinimeste fotode RSS-voole ja lemmikinimeste RSS-voole.

– Sinu kasutaja.nagi.ee lehekülg on nüüd ilusama aadresskujuga.

– Kasutaja statistikas näed oma veebilehel paikneva fotostriimi olemasolul fotostriimi vaatamiste arvu.

– Telli paberfoto ja kogu tellimiste nupurida on kujunduses uue koha ja stiili leidnud.

– Peale pildi kustutamist suunatakse sind järgmisele fotole.
Ei muud, kui head kasutamist – meie asume nüüd jälle uusi võimalusi juurde looma.

Proovi Nagi toolbari Firefoxile ja Internet Explorerile

Tahad mugavamalt ja kiiremalt Nagi saidile ja erinevatele lehtedele ligi saada? Nüüd on saadaval esimene beetaversioon Nagi toolbarist Firefoxile ja Internet Explorerile. Selle leiab lehelt nagi.ourtoolbar.com.

Nupuribalt leiad kiire ligipääsu fotode, inimeste, gruppide ja ürituste esilehele, samuti erinevatele foto- ja albumivalikutele. Kasutajamenüüst saad kohe ligi oma fotodele, albumitele, lemmikutele, kirjadele ja kõigele muule. Samuti saab Nagi toolbariga hõlpsalt teostada otsingut fotode, albumite ja inimeste hulgas. Lisaks panime juurde nii Neti, Delfi, blog.tr.ee kui wwWärava otsingud. Soovituste all leiab lingid teistele Eesti ja maailma fotosaitidele, foorumitele, ajakirjadele ja võrdlustele.

Nagi toolbar toob ka Nagi uudised nende ilmumishetkel kohe teieni.

Kui on ettepanekuid, mis nuppe ja kiirlinke seal veel võiks olla, andke siin kommentaarides teada.