Videosaidi Toru (toru.ee) beetaversiooni proovima

Tegime testimiseks lahti meie videosaidi Toru esmase beetaversiooni. Toru on igaühele suunatud videoteenus, kuhu saad lisada oma videoklippe ja mobiilvideosid ning neid ka oma blogisse või kodulehele linkida. Me usume, et Eesti vajab ühte korralikku videosaiti, samuti nagu on oma olemasolu vajadust tõestanud meie kohalikud omakeelsed fotosaidid. Täna Torus nähtav on vaid väike osa tulevikus lisanduvatest teenustest, sisaldades endas vaid põhilist video üleslaadimise ja kuvamise funktsionaalsust. Arendus aga jätkub ja funktsioone lisandub tulevikus palju, nii vaatajatele kui ka sisutootjatele.

Kuna tegu hetkel veel beeta ehk arendusjärgus teenusega, esineb Torus täna veel pisivigu, mõni asi ei pruugi olla päris loogiline või tundub segane. Andke see meile siis andeks ning saatke teade video@toru.ee, et saaksime Toru paremaks teha.

Toru saab olema tihedalt seotud meie teiste teenuste, Nagi ja Fotoalbumiga. Kui sul on juba Nagi või Fotoalbum.ee kasutajanimi, siis uuesti registreeruda pole vaja – saad koheselt oma kasutajanimega Torusse sisse logida ja Toru kasutama hakata. Samamoodi, tehes endale Toru kasutajanime, saad sellega sisse logida ka Nagi ja Fotoalbum.ee teenustesse. Täna pole Toru seotud veel Nagi tuttavate ja Fotoalbumi sõbralistiga, samuti on piiratud profiilis kuvatav info. Tulevikus aga toimivad kõik funktsionaalsuse osad üle kõigi meie teenuste. Üks kasutajanimi ja palju võimalusi eri teenustes ilma topeltinfo sisestamiseta ning integreeritud teenused on meie eesmärgiks.

Lubatud on vaid sinu enda autorlusega, üldjuhul seega Eestis või Eesti autorite poolt filmitud videote ülespanek. Toru ei ole koht välismaiste ega võõraste autorite videoklippide üleslaadimiseks – kõik sellised teosed lähevad kustutamisele. Palun pane seega üles vaid sinu enda loodud teoseid – autoriõigused on meile tähtsad ning piraatlusega me ei tegele. Me usume, et Eestis on palju sisutootjaid noortest vanadeni, kes häid klippe kokku panevad ning teistega jagada tahavad. Samuti pakume Toru võimalusi ettevõtetele, olgu selleks siis telekanalid, filmitootjad, reklaamiagentuurid või muud.

Eelkõige palume täna testida erinevate videoformaatide üleslaadimist. Isegi kui video lisamisel kuvatakse hetkel veateade, tasub 5-15 minuti pärast oma klippide lehele kiigata – alati ei tähenda meie hoiatus, et kõik ei õnnestunud 🙂 Tegu on meiepoolse teadaoleva veaga, mis loodetavasti varsti korda saab. Kui Flash uploader teie arvutiga hästi läbi ei saa, soovitame proovida ka HTML-vormiga lisamist (ning kannatust – konvertimine võib mõne minuti aega võtta). Kui aga tõesti ka 15 minuti pärast videot teie lehel näha pole, andke sellest teada.

Hetkel on lubatud maksimaalselt 30 min pikkuste ja 100 MB suuruste videote ülespanek. Ühe kasutaja ülespandavate videote kogus ega kogumaht aga piiratud ei ole.

Kõik videod konverteeritakse 480 piksli laiuseks Flash-videoks. Originaalvideosid Toru alles ei hoia, välja arvatud algperioodil eri formaatide ja koodekite konvertimise testimiseks. Kvaliteedinäitajaid hetkel häälestame, et leida parim kompromiss kvaliteedi ja videofaili suuruse vahel.

Failiformaatidest on lubatud avi, 3gp, wmv, mpeg, mpg, mov, mkv ja ogm, tulevikus võib neid lisanduda. Video- ja audio koodekeid on lubatud aga pikk nimekiri, seega tuleb eelkõige proovida, kas sinu video üles läheb. Kui esineb probleeme mõne videotüübiga, palun sellest meile koheselt teada anda video@toru.ee, lisades oma Toru kasutajanime ja video üleslaadimise katse kellaaja.

Koodi video oma veebilehele või blogisse linkimiseks leiad detailvaates nupu “Lisa veebilehele” alt. Palume võimaluse korral ka seda testida, KKK lehel on paar lauset ka eri linkimisvõimaluste kohta. Video Javascripti kood ei tööta hetkel mitme video samale veebilehele paigutamiseks, selleks palun kasutada video HTML-koodi.

Suure töö tegijad Nagi tiimist seekord kasutajaliidese poolelt Kristjan ja koodi poole pealt Janek, kellele läheb kogu au ja kiitus!

Oma mõtetest ja küsimustest andke meile aga teada video@toru.ee – igasugune tagasiside on oodatud.