Hea foto kodu on Nagis

Meile meeldivad head fotod. Kellele ei meeldiks? Nagis tunneb hea foto end kui kodus. “Hea” on sõna, mida on raske defineerida ja eks igaühele tähendab see midagi erinevat. Kellele on see kitsetall talvisel aasal, kellele öine linnapilt, kellele kena portree või aktifoto. Sellegipoolest tekib igal fotokogukonnal mingi ühine arusaam sellest, mis talle meeldib, mis südame põksuma või pisarad voolama paneb.

Hea meel on nentida, et Nagi on oma 5 tegutsemiskuu jooksul leidnud oma näo. Nagi kasutajaskond on veidi vanem, kui teistel Eesti fotosaitidel. Meie eesmärgiks pole olla suurim kvantiteedilt, vaid kvaliteedilt. Seda, kas Nagis on rohkem “paremaid” fotosid kui mujal pead otsustama ikka sina ise.

Vaadake näiteks fotosid mulle silma jäänud kasutajatelt (tähestiku järjestuses) Anni, arstionu, eRrrr, geoleo, kasutaja-ihv, margo, mHz76, natrix, piisake, sibulas, spyfly ja stna. Need on vaid mõned meie esile toomist väärivatest fotograafidest.

Tänutäheks suurendasime tasuta ka nende kasutajate pakettide limiite kettapinna, albumite hulga ja muude omaduste osas. Aitäh teile! Head fotograafid ja kenad fotod on Nagis alati oodatud. Ka edaspidi premeerime parimaid omalt poolt, vihjed ja soovitused selles osas on teretulnud.

Kuigi Nagi tiim üritab jälgida kõike Nagis toimuvat ei pruugi me alati kõiki põnevaid fotosid ja fotograafe tähele panna - andke sellest meile siis teada. Oodatud on ka soovitused meie parimate piltide rubriiki, mis tänaseni eelkõige Nagi toimetuse valikuna toiminud on.

5 kommentaari postitusele “Hea foto kodu on Nagis”

 1. kaur ütleb:

  On küll ilusad pildid, ei vaidle.

  Palve: kas saaks sellist “rezhiimi”, et pildil klikkides avaneks pilt kohe suures vaates? Praegu on selle ümber nii palju mõttetut pahna (reklaam, navigatsioon, jne jne), et kuitahes ilus pilt jääb selle varju.

  See võiks olla kasvõi kasutaja (vaataja) enda poolt seatav seadistus.

  Praegu peab pildi normaalmõõdus vaatamiseks tegema kaks täpset klikki ja vahepeal veel mõtlema kah (”suurused” ja siis kas “originaal” või “suur”). Kui ma niisama ringi surfan ja tuttavaid otsin, siis - las olla. Aga kui mu eesmärk on tõesti kellegi ilusaid pilte vaadata, siis oleks abiks, kui saaks “surfamisrezhiimist” “piltide-vaatamise-rezhiimi”. Et navigatsioon ja muu tilulilu oleks minimaalseks keeratud ja pilt võtaks ekraanist nii suure osa kui võimalik.

 2. Elver ütleb:

  Seda võiks mingi lightbox-tüüpi skriptiga teha. Näiteks pildile klikkides topitakse enam-vähem brauseri akna suurune pilt uuele layerile.

 3. jk ütleb:

  Pildil klikkimisega suurema pildi näitamine on täiesti plaanis. Seal on mõningaid tehnilisi põhimõttelisi küsimusi, mida ja kuidas näidata. Nagis on täna pildist originaal, 800 pix ja 500 pix laiuse/krõgusega versioonid. Originaalpilt on sageli liiga suur (aeglane allalaadimine), 800 pix liiga väike hea pildi vaatamiseks. Põhjuseid miks 800 pix sai tehtud ja mitte 1000 pix oli palju, eelkõige seotud inimeste ekraanisuuruste, slaidshow näitamise ja muuga. Liiga palju eri versioone ei suuda me aga mahuliselt kettasüsteemis hoida.

  Igatahes tegeleme teemaga ja üritame lahenduse leida, nii, et kõik kasutajate grupid rahul oleks.

 4. andris ütleb:

  Mul on väike kriitika paberpiltide tellimise kasutusmugavuse kohta. Oli nimelt üks hetk vaja tellida mõnekümnest (täpsemalt oli 34) pildist pabervariandid. Esimese hooga vaatasin saiti ja ei saanud pihta, et kuidas see käia võiks. Mõtlesin, et küllap on mingi variant, et saab tellida korraga tervest albumist pildid ja hakkasin siis ükshaaval pilte ühte uude albumisse liigutama (läks päris pikalt aega kuna ma ei teadnud et on olemas ka “halda pilte” menüünupp, kus oleks saanud hulgi neid pilte liigutada), kui see vamis, siis avastasin et ei saagi kuidagi mitmekaupa neid pilte tellimusse saata (vähemalt ei suutnud kohta leida) ja hakkasin siis uuesti ükshaaval samu pilte läbi lappama, et nad tellimuse juurde lisada. Ja see võttis päris palju aega.

  Lisaks ei lugenud ma arve pealt mitte kuskilt kokku, et mitu pilti ma siis tellisin, kas sai ikka õige number pilte või mitte - ainuke võimalus teada saada oli lugeda arvelt ükshaaval pildid kokku või siis arvutada summa järgi.

  Ühesõnaga, peaks olema kuskil kergemalt võimalik saata hulgi pilte tellimusse (reegline on pildid siiski kõik ühes mõõdus ja mul pole tarvis igatühe mõõte eraldi määrama hakata) ja arvel peaks olema tellitud piltide kogus ka loetavamalt kirjas.

  Aga muidu on nagi juba päris hea.

 5. jk ütleb:

  Andris, kogu albumi või halda pilte alt hulga piltide korraga tellimusse lisamine on meil oma arendusversioonis põhimõtteliselt olemas ja lähiaja release’iga läheb kõigile kasutajatele üles.

  Sellega nõus, et arve formaadi saaks paremaks teha, mõtleme selle peale.

  Tänud ettepanekute eest.

Kirjuta vastus