Töötle oma fotosid Picniku abiga

Nagisse ja Fotoalbumisse tekkisid täna uued võimalused. Iga oma foto juurest leiate nüüd lingi “Muuda fotot” mis avab võimalusterohke fototöötlusprogrammi Picnik. Picnik on oma ala turuliider ja kasutusel ka mitmetes maailma juhtivates fotosaitides.

Millised on Picniku võimalused? Foto automaatne parandus, lõikamine, teravdus, värvide ja heleduse kontroll ning punaste silmade eemaldamine. Kunstilisematest efektidest (Picniku Create tab’i all) must-valge või seepia foto tegemine, foto pehmemaks või tugevamaks tegemine, mitmesugused kaamerate või filmide emulatsioonid nagu LOMO, infrapuna, HDR või öövõte. Kes tahab, võib kasutada lausa pliiatsijoonistust või neoontorudega versiooni. Ei muud, kui pead ise katsetama.

Silmas peab pidama, et peale foto töötlemist selle salvestamine tähendab foto originaali ülekirjutamist Nagis või serveris hoitava 720 piksli laiuse pildi ülekirjutamist Fotoalbumis. Seega salvestage alles siis, kui teate, et algset versiooni teil enam vaja ei lähe. Vajadusel peaks pildist koopia enda arvutisse või Nagisse/Fotoalbumisse dubleerima.

Picnik ei võimalda hetkel veel salvestada pilte, mille ühe külje pikkus on rohkem kui 2800 pikslit. Suurema foto saab küll Nagist või Fotoalbumist sinna importida, kuid salvestamisel on see 2800 maksimummõõduks.

Eriti Nagi kasutajad peavad ka arvestama, et töötlemiseks kasutatakse suurt originaalfotot, mis võib sageli 5 või 10 MB suurune olla. Selle pildi liigutamine Picnikku ja sealt tagasi meie serveritesse võib võtta veidi aega, seega tasub suurte piltidega kannatlik olla.

Head fototöötlust !

One thought on “Töötle oma fotosid Picniku abiga”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *